ردکردن این

اصول بلاک چین را بیاموزید

اصول بلاک چین را بیاموزید

اصول بلاک چین
75 / 100

اصول بلاک چین را بیاموزید

وقت آن است که بر ناامیدی خود غلبه کنید! این مرحله اجباری یک دوره مقدماتی برای درک بلاکچین و تصویرسازی آسان آن است. در اینجا نیازی به حرفه ای بودن یا فرو رفتن در جزئیات فنی نیست. سوار قطار رمزنگاری شوید ، فقط باید ایده کلی را درک کنید. بقیه به طور طبیعی ، با تمرین و کنجکاوی به دست خواهند آمد. بنابراین در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد بلاکچین بدانید تا مهارت های رمزنگاری خود را رشد دهید ، آورده شده است. شما یاد خواهید گرفت که فناوری بلاکچین چیست ، چگونه کار می کند و چگونه باعث عدم تمرکز می شود.

بلاک چین چیست؟؟؟

به یاد داشته باشید در مقاله قبلی ، ما هدف اصلی رمزنگاری را توضیح دادیم:

یک ارز دیجیتال ایجاد کنید که معاملات نظیر به نظیر را بدون مشارکت شخص ثالث امکان پذیر کند.

اگر ارزهای فیات سیستم مالی خاص خود را برای به طور موثر و ایمن تقسیم ارزش دارند ، ارزهای رمزپایه نیز همین کار را می کنند. در حالی که اولی از بانک های رسمی ، مشاوران ، خودپرداز ، خدمات چاپ اسکناس و غیره ساخته شده است ، دومی بدون کنترل اشخاص ثالث ساخته می شود. این سیستم عامل فناوری بلاکچین است.

بلاک چین

تفاوت بین بلاک چین ، رمزنگاری و بیت کوین

3 مفهوم بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و بیت کوین ارتباط تنگاتنگی دارند. در واقع ، خالق مستعار بیت کوین Satoshi Nakamoto در واقع بیتکوین ، اولین ارز رمزنگاری شده موفق و بلاکچین ، یعنی فناوری پشتیبانی از آن را ایجاد کرد. با این وجود ، اگرچه معمولاً با یکسان بودن اشتباه می شوند ، اما موضوعات کاملاً متفاوتی هستند که باید آنها را به وضوح درک کرده و از یکدیگر تفکیک کنید.

بیایید از یک تشبیه ساده استفاده کنیم. وب سایت ها یک برنامه شناخته شده اینترنتی برای اشتراک اطلاعات همتا به همتا هستند. موتورهای جستجو با تسهیل دسترسی به وب سایتها از جمله متداولترین روشهای استفاده از وب سایتها هستند. گوگل یکی از معروف ترین و پرکاربردترین موتورهای جستجو است. تا حدودی بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و بیت کوین رابطه مشابهی دارند:

بلاکچین یک فناوری پیشگامانه برای ذخیره و اشتراک آنلاین ارزش و اطلاعات نظیر به نظیر است. مانند وب سایت ها ، بلاکچین های مختلف متعددی وجود دارند که اهداف مختلفی را دنبال می کنند. ارز رمزنگاری شده رایج ترین روش استفاده از فناوری بلاکچین تاکنون است.

بیت کوین یکی از بسیاری از ارزهای رمزپایه موجود است که دارای خاص ترین معروف ترین و اولین ارز ایجاد شده است.

قدرت بلاک چین

به طور خلاصه ، بلاکچین یک دفتر دیجیتال غیرمتمرکز و عمومی است که هرگونه اطلاعات – مانند معاملات مالی راجع به ارزهای رمزپایه – را به روشی ناشناس و تغییرناپذیر ثبت می کند. چنین ویژگی های پیشگامانه مزایای قابل توجهی را در اختیار کاربران قرار می دهد:

از آنجا که غیر متمرکز است ، هیچ شخص ثالثی درگیر نیست: بدون بانک ، هیچ بازیگر ابری ، هیچ مدیر ، هیچ هزینه غیر منتظره. فقط شما و دارایی های دیجیتالی خود.

به عنوان یک رکورد عمومی ، شفافیت تمام معاملات را فراهم می کند و امکان ردیابی را فراهم می کند. اگرچه این امر می تواند اجازه کنترل اطلاعات را بدهد ، اما جعل اطلاعات را نیز دشوار می کند.

اطلاعات به دو روش ناشناس و غیر قابل تغییر ثبت می شوند. این بدان معناست که وقتی داده ای به دفتر اضافه می شود ، نمی توان آن را حذف یا تغییر داد. همچنین قابل شناسایی نیست.

در کنار هم ، همه این ویژگی ها باعث می شود که بلاکچین تغییر یا هک شدن آن بسیار سخت یا تقریباً غیرممکن باشد. در حالی که سیستم را کاملاً نظیر به نظیر نگه می دارید. برای تأمین امنیت نیازی به یک مرجع مرکزی نیست. این همان چیزی است که فناوری بلاکچین را بسیار قدرتمند می کند. علاوه بر این ، این مزایای عمده انقلابی را برای برنامه های بی شماری ، از بانکداری گرفته تا سیاست ، موسیقی یا حتی تا اخبار جعلی برای ما فراهم می کند.

با یک اصل اصلی: تقویت تمرکززدایی سیستم های سنتی برای بازگرداندن قدرت به مردم. و این دقیقاً همان هدفی است که ارزهای رمزپایه با سیستم مالی سنتی انجام می دهند. چرخه کامل شد.

اصول بلاک چین را بیاموزید

نحوه کار بلاک چین (ساخته شده سریع و آسان)

برای برنامه های کاربردی ارزهای رمزپایه ، بلاکچین امکان مبادله شفاف ، ایمن و ناشناس نظیر به نظیر در مقیاس را فراهم می کند – فارغ از کنترل اشخاص خارجی.

از آنجا که این شبکه از چندین رایانه تشکیل شده است ، که می تواند در سراسر جهان واقع شده و توسط هر کسی که دارای اتصال به اینترنت است ، اداره شود ، یک فرایند تأیید تراکنش غیرمتمرکز و توزیع شده ایجاد می کند.

حالا بیایید یک توالی واقعی از بلوک های بزرگ سنگ را به تصویر بکشیم. سخت ترین و محکم ترین نوع سنگ موجود است. گرانیت بگویید. بلوک ها به صورت عمومی در یک فایل نمایش داده می شوند. آنقدر سنگین که ترتیب آنها قابل تغییر نیست ، زیرا نمی توان آنها را جابجا کرد. هر بار که معامله سکه اعتبار یافت ، برای همیشه در آخرین سنگ سنگی این زنجیره حک می شود.

چه اتفاقی می افتد که آقای پینک می خواهد 2 سکه برای آقای وایت بفرستد؟ اول از همه بلوک های سنگی قبلی تأیید شده اند. از آنجا که آنها سابقه غیر قابل تغییر در تمام معاملات قبلی سکه را تشکیل می دهند. این اطمینان حاصل شود که آقای Pink واقعاً صاحب این 2 سکه است. بگذارید بگوییم او این کار را انجام می دهد ، زیرا چند سال پیش آنها را از آقای پرتقال دریافت کرده است.

پس از اعتبار سنجی ، می توان فرایند حکاکی را آغاز کرد ، با اضافه کردن یک بلوک سنگی جدید به زنجیره ، انجام معامله و سنگ اندازی وضعیت جدید: منهای 2 سکه برای آقای Pink و بعلاوه 2 سکه برای آقای White. و voila

خوب ، تو این کار را کردی! شما از بلاکچین عبور کردید! اگر می خواهید دانش خود را بیشتر کنید ، در اینجا مقاله مفصلی در مورد آن آورده شده است. در حال حاضر ، مهمترین چیزی که باید بخاطر بسپارید مزایای بلاکچین است. همینطور امکانات و فرصتهای جدیدی که به همراه دارد. برنامه های بلاکچین بی پایان هستند! Crypto “فقط” یکی از آنهاست.

با تشکر از وقتی که برای مطالعه این وبلاگ ( اصول بلاکچین را بیاموزید ) صرف نمودید. در صورت داشتن هرگونه نظر یا سوال میتوانید با واحد چشتیبانی لجر نانو در ارتباط باشید یا در قسمت نظرات دیدگاه خود را ثبت نمایید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اشتراک در خبرنامه لجرنانو

جدیدترین اخبار لجر را با ما دنبال کنید

گشت و گذار در دنیای Ledger

میخواهید در دنیای کریپتوکارنسی موفق باشید؟

با آکادمی ما همراه شوید