ردکردن این

رمزنگاری های مختلف در جهان

رمزنگاری های مختلف در جهان

66 / 100

رمزنگاری های مختلف در جهان کدامند؟

رمزنگاریهای مختلف کهکشان کدامند؟ اگر ما در مورد اکتشافات فضایی صحبت می کردیم ، ایجاد بیت کوین مانند اولین قدم روی ماه توسط نیل آمسترانگ بود: یک لحظه تاریخی که راه را برای هزاران ماموریت فضایی دیگر و نوآوری های مرتبط با آن هموار کرد.

بیت کوین پایه های شکوفایی سایر ارزهای رمزپایه را ایجاد کرد ، بازی رمزنگاری را انجام داد و قوانین خاص خود را ایجاد کرد. پس آماده باش زیرا آنچه در ادامه می آید ، در مورد خلاقیت رمزنگاری و چگونگی گسترش مهارت های بلاکچین توسط افراد هوشمند است. به عبارت دیگر ، این قسمت در مورد قوانین اساسی رمزنگاری و استثنائات قوانین است. همه آسان است ما قول می دهیم.

کهکشان Cryptos با 6000 ستاره  مختلف

اگرچه بیت کوین ستاره درخشان کهکشان رمزنگاری است ، اما تنها ستاره نیست. در حال حاضر بازار ارزهای رمزپایه میزبان بیش از 6000 ارز دیجیتال است و همچنان در حال گسترش است.

همانطور که در اینجا توضیح داده شد ، اکثر رمزنگاری ها بلاکچین خاص خود را با قوانین خاص خود دارند. این قوانین بسته به اهداف خاصی که هر رمزنگاری می خواهد بدست آورد ، ایجاد می شود.

خوشبختانه این کهکشان کمی سازمان یافته است. ارزهای رمزنگاری شده معمولاً در 3 گروه تقسیم می شوند:

  1. بیت کوین
  2. آلت کوین
  3. رمزهای رمزگذاری شده

بیت کوین

این یکی بسیار آسان است. اگر هنوز آن را بررسی نکرده اید ، این مقاله منحصراً به بیت کوین اختصاص دارد. به طور خلاصه ، اهداف بیت کوین در مورد خرید کالا و خدمات و ذخیره ارزش است. و قوانین بلاکچین آن بر اساس پروتکل Proof of Work است.

آلت کوین

این گروه که به سادگی “سکه های جایگزین” است ، تمام ارزهای رمزنگاری شده به غیر از بیت کوین را شامل می شود. امروزه بیش از هزار آلت کوین وجود دارد. آنها را می توان در 2 زیر گروه تشخیص داد.

سکه های مشتق از بیت کوین:

آنها نسخه های جایگزین بیت کوین با تغییرات جزئی هستند. اهداف آنها اغلب حل هرگونه محدودیتی است که بیت کوین دارد. یکی از موفق ترین ها Litecoin است که هدف آن بهبود سرعت معامله است.

سکه های بومی:

از نظر قوانین ، پروتکل ها و اهداف بسیار متفاوت با بیت کوین هستند. در میان بسیاری از تغییرات قانون موجود بین بلاکچین ها ، انتخاب پروتکل اعتبار سنجی بین Proof of Work (PoW) و Proof of Stake (PoS) وجود دارد. برخی از آلت کوین های معروف بومی با پروتکل های PoS TRON (TRX) یا TEZOS (WTZ) هستند.

رمزهای رمزگذاری

در مقایسه با دو گروه دیگر ، از نظر نداشتن بلاکچین مخصوص به خود ، کاملاً منحصر به فرد هستند. در عوض ، آنها فقط در بلاک چین های دیگر وجود دارند. صبر کن! چی؟ آیا ما فقط نگفته ایم “یک بلاکچین = یک رمزنگاری”؟ بله اما ما همچنین به شما هشدار دادیم: قوانین و استثناها. چندین بلاکچین وجود دارد که وجود رمز در شبکه آنها را امکان پذیر می کند. معروف ترین آن Ethereum است.

یک جنگ ستارگان :  اثبات کار در مقابل اثبات سهام

در شبکه بیت کوین ، تأیید و اعتبارسنجی معاملات طبق پروتکل اجماع اثبات کار انجام می شود. اما برخی از بلاک چین های اخیر مبتنی بر سازوکار اجماع دیگری برای تأیید و اعتبار سنجی به نام اثبات سهام هستند. در اینجا تفاوت های اصلی وجود دارد.

تفاوت اصلی دیگر چیزی است که PoS به شما اجازه می دهد با سکه های خود انجام دهید: staking. این گزینه را برای شما ایجاد می کند تا درآمد منفعلانه ای ایجاد کنید. با داشتن چنین سکه هایی می توانید برخی از دارایی های خود را به یک اعتبارسنج واگذار کنید. اعتبارسنج پاداش دریافت می کند و قسمتهایی از آن را با شما به اشتراک می گذارد. به عبارت دیگر ، PoS به شما امکان می دهد دارایی خود را بدون انجام هیچ کاری رشد دهید. شما حتی نیازی به اعتبار سنجی ندارید.

ستاره های در حال ظهور: Ethereum و نشانه های آن

بلاکچین Ethereum در سال 2015 راه اندازی شد. واحد پول رایج آن به Ether (ETH) معروف است و یکی از این Altcoins بسیار متمایز است. اتریوم به سرعت از نظر سرمایه بازار به شماره دو ارز رمزنگاری شده تبدیل شد. گرچه یک بلاکچین غیر متمرکز و منبع باز مانند بسیاری دیگر از پروژه های رمزنگاری است ، اما با داشتن اهداف و ویژگی های منحصر به فرد خود را به سمت بالا باز کرده است.

Ethereum به عنوان یک لایه کاربردی طراحی شده است که دیگران می توانند روی آن ایجاد کنند و اکوسیستم های اختصاصی ایجاد کنند – همه در یک بلاکچین واحد. در حالی که میزبان واحد پول بومی خود (ETH) نیز هست. در واقع بسیار دور از هدف بیت کوین برای تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال است.

با چنین قوانینی ، همه می توانند رمزهای رمزگذاری خود را در بلاک چین Ethereum ایجاد کنند که توکن های ERC20 نامیده می شوند. و هر نشانه قوانین خاص خود را دارد. این بدان معناست که گزینه ها بی حد و حصر هستند!

یک ستاره برای همه ، یک رمزنگاری برای هر استفاده

مطمئناً استفاده از هر رمزنگاری وجود دارد. بنابراین برای همه برای ادامه معادله ، می توان گفت که “یک بلاکچین = یک رمزنگاری = یک (یا کمی بیشتر) موارد استفاده اختصاصی”. به همین دلیل انجام تحقیقات خود قبل از خرید بسیار مهم است. یا “DYOR” همانطور که اصطلاح عامیانه رمزنگاری رایج به شما توصیه می کند ، بنابراین تصمیمات صحیح سرمایه گذاری بگیرید.

پس از ورود به جهان رمزنگاری ، گزینه های شما بی حد و حصر است. شما می توانید بدون استفاده از فیات ، به راحتی یک دارایی رمزنگاری را با دارایی دیگر مبادله کنید یا مبادله کنید. همچنین امکان مسافرت با رمزنگاری ، درخواست وام فیات با استفاده از رمزپایه خود به عنوان وثیقه یا جمع آوری پول برای شرکت خود با استفاده از سکه وجود دارد. فقط شما قدرت تصمیم گیری در مورد کاری را دارید که می خواهید با رمزنگاری خود انجام دهید.

با تشکر از زمانی که برای خواندن این وبلاگ ( رمزنگاری های مختلف در جهان ) صرف نمودید.

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اشتراک در خبرنامه لجرنانو

جدیدترین اخبار لجر را با ما دنبال کنید

گشت و گذار در دنیای Ledger

میخواهید در دنیای کریپتوکارنسی موفق باشید؟

با آکادمی ما همراه شوید