ردکردن این

معرفی لجر سواپ (Ledger Swap) مکانی برای تمام رمز ارز ها

معرفی لجر سواپ (Ledger Swap) مکانی برای تمام رمز ارز ها

سواپ لجر چیست؟

مبادله رمز ارز ها با کیف پول سخت افزاری لجر , یک رمز ارز را با رمز ارز دیگر طاق بزنید (یا تبدیل کنید)

سیستم سواپ لجر سیستم سواپ لجر

 

در 13 اکتبر امسال (سال 2020) شرکت لجر سیستمی را معرفی کرد به نام Swap (یا طاق زدن ) که به شما این امکان را خواهد داد تا از طریق کیف پول لجر خود , دارای یک رمز ارز خودتان را به رمز ارز دیگر تبدیل کنید .

قبلا این اتفاق به این صورت بود که شما ابتدا می بایست رمز ارز خود را به یک واحد پول رایج (Fiat) تبدیل می کردید و سپس رمز ارز دیگری خریداری می کردید که این کار با توجه به کسر کارمزد اتفاق می افتاد . اما در سیستم سواپ (یا تبدیل ) لجر این اتفاق بصورت مستقیم امکان پذیر خواهد بود.

اما این اتفاق چگونه امکان پذیر است ؟

لجر با همکاری با شریک تجاری جدیدش Changlly سیستم جدیدی را در قالب نرم افزار خود یعنی Ledger Live فراهم آورده که از طریق آن تبدیل یک رمز ارز به رمز ارز دیگر بدون هیچ واسطه ای و کاملا مستقیم امکان پذیر باشد .

سایت Changlly

سواپ کردن (Swap) دقیقا چه مفهومی دارد؟

بگذارید با یک مثال این مساله را برای شما روشن کنیم , شما مقداری اتریوم (Ethrium) در کیف پول لجر خود دارید و دوست دارید آن را تبدیل به بیتکوین (Bitcoin) کنید. با استفاده از سیستم سواپ شما می توانید اتریوم خود را با بیتکوین تعویض کنید .

شما اتریوم خود را در سیستم سواپ ارسال می کنید و لجر با مراقبت نگه داری از رمز ارز شما آن را به بیتکوین تبدیل می کند . این مثال شبیه این است در یک صرافی واحد ریالی خود را تبدیل به دلار بکنید با این تفاوت که تمام این ها در دنیای کریپتوکارنسی (رمز ارز ها ) اتفاق می افتد.

درگذشته این اتفاق در صورتی رخ می داد که دارایی رمز ارز خود را در اختیار صرافی یا شخص دیگر برای تبادل قرار می دادید , اما در قالب سیستم سواپ لجر که با پیشرفت های منحصر به فرد با کنک شرکت Changlly رخ داده شما کنترل کاملی بروی رمزنگاری رمز ارز های خود خواهید داشت .

اما چرا سیستم سواپ لجر؟

بهتر است در مورد ویژگی های منحصر به فرد سیستم سواپ لجر صحبت کنیم و اینکه چه ویژگی هایی باعث می شود سیستم سواپ لجر را برای تبدیل رمز ارز های شما پیشنهاد کنیم ؟

-امنیت بالا در دستان شما

این یک شعار نیست و در واقعیت وقتی شما در مورد دارایی های رمز ارزی خود صحبت می کنید باید همیشه اولویت خود را امنیت بالا و ریسک پایین را مدنظر قرار دهید.

هر روز ما خبر از سرقت های چند صد هزار دلاری و حتی میلیون دلاری از طریق هکر های حرفه ای می شنویم و این مساله در دنیای کریپتوکارنسی ها که کاملا وابسته به دنیای اینترنت است کاملا رایج شده .

اما پیشنهاد همیشگی ما استفاده از کیف پول های سخت افزاری لجر است که همواره دارایی شما را بصورت آفلاین و امن نگه خواهد داشت.

اما سیستم سواپ لجر در زمینه تبدیل رمز ارز ها باعث می شود هیچ وقت شما حتی برای مدت زمان خیلی کوتاهی دسترسی رمز ارز خود را برای خرید و فروش و تبدیل به هیچ شخص ثالثی از جمله صرافی ها ندهید و تمامی تراکنش ها نیاز به تاییدیه شما داشته باشد.

بیشتر سوپرایز نشوید!

یکی از مسایلی که ما با آن مواجه هستیم این است که در زمان خرید و فروش در صرافی ها با سوپرایز بزرگی به نام نرخ های شناور مواحهیم به این معنی که هیچ تضمینی وجود ندارد که نرخ واقعی ارز رمزی را که می بینیم و بابت آن مبلغی می پردازیم را دریافت کنیم .همواره در این نوع مبادلات هزینه های پیدا و پنهانی از ما دریافت می شود و این نوع مبادله کاملا پر ریسک است , در سیستم سواپ لجر خبری از این سوپرایز ها نیست همان چیزی که می بینید را بدون هیچ کسر و اضافه ای تبدیل و دریافت خواهید کرد.

گزینه بد برای انتخاب

چه کسی دوست ندارد که گزینه های زیادی برای انتخاب کردن داشته باشد ؟ در لجر شما امکان انتخاب و تبدیل رمز ارز خود به 50 نوع رمز ارز مختلف را خواهید داشت . از جمله اتریوم , بیتکوین , لایتکوین ,تتر را می توانید مستقیما از لجر خود تبدیل کنید .

نکته مهم : در حال حاظر سواپ لجر شامل قوانین و مقرراتی است که برای بعضی از کشور ها فعال نیست . قبل از اینکه از این ویژگی استفاده کنید حتما قوانین سایت Changlly را مطالعه کنید .

در جدول زیر مقایسه ای بین تبدیل رمز ارز در صرافی های معتبر و آنلاین و سواپ لجر منتشر کردیم که تفاوت آن را مشاهده کنید .

ویژگی
صرافی حضوری
صرافی غیر حضوری
سیستم سواپ لجر
قابلیت کنترل کیف پول خودتان!؟
ندارید
دارید
دارید
امنیت؟!
وابسته به امنیت صرافی هستید
بستگی به نوع مدیریت شما
توسط شرکت پیشرو در بازار
نرخ های ثابت
متغیر بر اساس هر پلتفرم
متغیر بر اساس هر پلتفرم
بله
حریم خصوصی
اطلاعات شما باید ارائه شود
معمولا نه و لزومی به اطلاعات نیست
به هیچ اطلاعاتی نیاز نیست
محدودیت محلی
بله می تواند داشته باشم
بله می تواند داشته باشد
اعمال می شود
تعداد کریپتو قابل پشتیبانی
متغیر
متغیر
50 نوع کریپتو مختلف

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اشتراک در خبرنامه لجرنانو

جدیدترین اخبار لجر را با ما دنبال کنید

گشت و گذار در دنیای Ledger

میخواهید در دنیای کریپتوکارنسی موفق باشید؟

با آکادمی ما همراه شوید