ردکردن این

رفع مشکل ارور API HTTP 403 (Sorry, try again) کیف پول لجر

رفع مشکل ارور API HTTP 403 (Sorry, try again) کیف پول لجر

ارور 403 لجر لایو

این روز های یکی از رایج ترین مشکلات مشتریان کیف پول سخت افزاری لجر نانو , مشکل Api http 403 در زمان نصب کیف پول اتریوم و یا آلت کوین های دیگر در لجر لایو است و با توجه به راهکارهایی که در این مدت به مشتریان ارائه کردیم بهتر دیدیم که تمامی این راهکار ها را در قالب یک دستور العمل صحیح در وبلاگ لجر نانو منتشر کنیم تا هر چه راحتر بتوانید این مشکل را رفع کنید . در زیر می توانید بصورت کامل دلایل این مشکل و راهکار هایی که ما ارائه می کنیم را مشاهده کنید .

ارور Api HTTp 403 چیست؟

ارور 403 یک کد وضعیت http می باشد که از طریق یک سرور به کلاینت یا کاربر ارسال می شود . این کد به این معنی است که کلاینک یا کاربر مجوز کافی برای دسترسی به محتوای قرار داده شده در سرور مورد نظر را ندارد .

به طور مثال شما آدرس اینترنتی یک عکس را در مرورگر ثبت می کنید و مرورگر از سرور مورد نظر درخواست می کند که محتوای آن آدرس را برای کاربر نمایش دهد ولی سرور به مرورگر پاسخ می دهد که کلاینت یا کاربر دسترسی کافی برای مشاهده آن عکس را ندارد .

ارور اتریوم
ارور اتریوم

این وضعیت چه زمانی و چرا رخ می دهد ؟

سناریو های مختلفی برای ارور 403 می توان در نظر گرفت , این ارور هم می تواند از سمت کاربر یا کلاینت باشد و هم از سمت سرور . با توجه به اینکه سرور های مورد نظر معمولا از یک پروتکل امنیتی مخافظت Cloudflare نیز استفاده می کنند تصور ما برا این است که دلیل اصلی این ارور می تواند شناسایی کاربران به عنوان تهدید باشد که به طور معمول این وضعیت پاسخ داده می شود .

سناریوی اول :

ارور 403 می تواند در زمانی رخ دهد که سرور مورد نظر دارای مشکل باشد . در مورد مثال اتریوم می توانیم به وضعیت سرور مثلا یک روز پیش از این مقاله مراجعه کنیم که در یک مدت زمان که کاربران این ارور را دریافت کردند وضعیت سرور اتریوم به چه شکل بوده :

ارور-وضعیت-اتریوم
در ردیف سوم بالا می توانید مشاهده کنید وضعیت سرور اتریوم کلاسیک در مدت زمانی مشخص قرمز رنگ بوده . یعنی در واقع سرور ها داون بوده و هرگونه دسترسی کلاینت یا کاربر در این مدت زمان با سرور غیر ممکن هست . در مجموع مدت زمان آپ تایم یا دسترسی پذیری سرور در این مدت تنها 78 درصد است .

پس منظقا می توان گفت لجر لایو و همچنین کلاینت درخواست صحیحی به سرور اتریوم داده اما با توجه به داون بودن سرور این کد وضعیت (403) ارجاع داده می شود .

در این سناریو تنها راهکار این است که بعد از یک یا چند ساعت دوباره درخواست خود را امتحان کنید در صورتی که سرور مورد نظر بالا باشد اتصال صحیح برقرار خواهد شد.

سناریوی دوم :

بعضا کد وضعیت 403 از سمت کلاینت یا کاربر نیز می تواند مشاهده شود . بطور مثال شما با یک آی پی ایران به یک سرور خارج کشور درخواستی ارسال می کنید . درخواست صحیح است و حتی سرور درخواست شما را تایید می کند در این میان احتمال دارد وب سرور که می تواند از نوع آپاچی یا Nginx باشد به دلایل امنیتی مختلف به شما دسترسی به آدرس مورد نظر نمی دهد . چرا که درخواست شما را بعنوان درخواست معمول و روتین (کلاینت یا کاربر ) شناسایی نمی کند یا کوکی ها (به اصطلاح خرده اطلاعاتی که قبلا برای شناسایی سریعتر جمع شده اند) می توانند باعث بروز این مشکل شده باشند .

در این مواقع ما می توانیم با تغییر آی پی با نرم افزار های دیگر (وی پی ان و اسمش رو نبر) این کار را امتحان کنیم که شاید نتیجه مثبت بگیریم .

ابتدا کش نرم افزار لجر لایو را پاک کنید

  1. ابتدا به گزینه Setting یا  آیکن چرخدنده مراجعه کنید .
  2. روی تب Help کلیک کنید .
  3. گزینه Clear Cache را پیدا کنید .
  4. گزینه Confrim را انتخاب کنید تا نرم افزار دوباره باز شود .

سپس نرم افزار تغییر آی پی (وی پی ان ) را فعال کنید . (پیشنهاد می کنیم تا از نرم افزار های مطمئن برای اینکار استفاده کنید که معمولا پولی هستند و از نصب هر وی پی ان متفرقه ای که رایگان هست بدلیل مسائل امنیتی صرف نظر نمایید.)

و دوباره درخواست خود را امتحان کنید .

سناریو سوم :

هر بار اتصال شما به یک اپلیکیشن و یا سایتی معمولا یک کد نشست یا  (session) ایجاد می کند و بسته به پیکربندی های امنیتی سرور و وب سرور هر اپلیکیشن و سایت تاریخ های انقضای مختلفی مثلا 1 ساعت یا 24 ساعت یا زمان های دیگر در نظر گرفته می شود .

در صورتی که کاربر یا کلاینت با کد نشست قبلی و منقضی شده ( session ) به سرور درخواست دهد معمولا سرور کد وضعیتی مانند 403 را برای کاربر پاسخ خواهد داد .

پس ما می توانیم نشست خود را دوباره ایجاد کنیم تا سرور ما را با نشست قبلی شناسایی نکند . به زبان ساده تر یک بار از برنامه لجر لایو خارج و دوباره وارد برنامه شوید تا نشست یا ( session ) جدید برای شما ایجاد شود و درخواست خود را مجددا ارسال نمایید .

سناریوی چهارم :

بعضی اوقات این ارور به دلیل مشکل اپلیکیشن شخص ثالث (لجر لایو ) که واسط کلاینت یا کاربر و سرور مقصد است اتقاق می افتد .

با بررسی که در انجمن های مختلف چون گیت هاب انجام دادیم بسیاری از کاربران لجر در سراسر دنیا نیز با این ارور روبرو بودند و بعضا با آپدیت لجر لایو به نسخه های بالاتر توانستند این ارور را رفع کنند .

پس یکی از راه های دیگر که می توانید امتحان کنید این است که نسخه لجر لایو خود را بررسی کنید و در صورتی که نسخه جدیدتری از لجر لایو را مشاهده کردید , نسخه لجر لایو خود را آپدیت نمایید .

دور زدن مساله و استفاده از کیف پول شخص ثالث:

در صورتی که هنوز دارایی کریپتوکارنسی خود را بروی کیف پول لجر لایو نصب نکردید برای دور زدن کامل این مشکل می توانید از اپلیکیشن ها شخص ثالثی چون My ether wallet برای اتریوم استفاده کنید.

به این صورت که بروی لجر لایو خود این اپلیکیشن را نصب کنید و سپس دارایی خود را بروی آن ذخیره نمایید .

ما سعی می کنیم با بررسی های بیشتر در این مورد این مطلب را مرتبا بروز کنیم تا بتوانیم یک راه حل جامع و نهایی برای شما پیدا کنیم 🙂

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اشتراک در خبرنامه لجرنانو

جدیدترین اخبار لجر را با ما دنبال کنید

گشت و گذار در دنیای Ledger

میخواهید در دنیای کریپتوکارنسی موفق باشید؟

با آکادمی ما همراه شوید