ردکردن این

شايعه رايج: لجر نانو اس فقط مي تواند تعداد ٣ تا ٧ رمزارز را نگهداري كند

شايعه رايج: لجر نانو اس فقط مي تواند تعداد ٣ تا ٧ رمزارز را نگهداري كند

شايعه رايج: لجر نانو اس فقط مي تواند تعداد ٣ تا ٧ رمزارز را نگهداري كند

در اين مقاله به شما توضيح ميدهيم چرا عنوان مقاله كاملا غلط هست؛ و واقعيت اين هست كه شما می توانيد، صدها، بلكه هزاران رمزارز مختلف را در كيف خود نگهداري كنيد.

لجر نانو اس در سال ٢٠١٦ به بازار ارزهاي ديجيتال وارد شد و سطح  جديدي از امنيت و آرامش را به كابران حوزه كريپتوكارنسي ارايه كرد. در عرض يكسال حدود ١ ميليون عدد از اين دستگاه فروخته شد، تا ثابت شود اهميت كيف پول هاي سخت افزاري در امنيت نگهداري ارزهاي ديجيتال بيش از آن است كه حتي مديرعامل شركت لجر فكرش را ميكرد.

لجر نانو اس در زماني طراحي شده که تعداد ارزهاي ديجيتال به اندازه امروز گسترش نداشته است. از طرف ديگر حجم حافظه امن درسايز فلش مموري كه امنيت بالا ارايه كند فقط ٣٢٠ كيلوبايت بوده است. از اينرو دستگاه لجر نانواس امكان ذخيره بسيار محدودي از اپليكيشن هاي ارزهاي مختلف را دارد.

اين مشكل با عرضه لجر نانو ايكس البته كاملا حل شده است. كيف پول Ledger nano x با حافظه ٢٠٤٨ كيلو بايتي اين قابليت را داردكه ده ها نرم افرار را ساپورت كند.

لجر نانو اس اين قابليت را دارد كه تركيبي از ٣ تا ٧ برنامه ارز ديجيتال را همزمان ذخيره كند كه در جدول زير به ان اشاره شده است.

لجر نانو اس چه ارزهایی را پشتیبانی می کند
لجر نانو اس چه ارزهایی را پشتیبانی می کند

اين تعداد مستقيما به سايز برنامه ارز مورد نظر بستگي دارد، مثلا ترون برنامه حجيمي دارد و اگر ان را روي نانو اس خود نصب كنيد،فقط ميتوانيد ٢ اپ ديگر داشته باشيد.

بسياري از كابران تازه وارد (و گاهي حرفه اي ها) اين موضوع را به اين صورت تعبير ميكنند كه لجر نانو اس تعداد ارز محدودي راميتواند نگهداري كند. اين برداشت شما كاملا غلط هست. ارز هاي شما در لجر نگهداري نمي شوند، بلكه لجر كليد دسترسي شما به ارزتان هست. و ارزهاي شما در بلاكچين قرار دارند.

به عبارتي ديگر شما ميتوانيد با نصب يك اپليكيشن  ادرس كيف پول آن ارز (كليد عمومي) را ايجاد كنيد و از ان جهت دريافت (deposit) ارز مورد نظر استفاده كنيد.

 سپس تا زماني كه قصد انتقال دارايي خود را نداريد، ميتوانيد با خيال راحت اپليكيشن آن ارز را پاك كنيد ودارايي شما در بلاكچين بدون مشكل مي ماند. هر زمان خواستيد دارايي خود را منتقل كنيد، مجددا با نصب ان اپليکیيشن دارايي خود رامديريت كنيد.

بنابراين با uninstall کردن آیکن ارزها، دارایی های  شما حذف نمی شوند!!

مثلا اگر شما بر روی ولت سخت افزاری لجرتان ارزهای بیتکوین، تتر داشته باشید و در هر کدام از آن ها نیز موجودی داشته باشید وحالا لازم باشد مثلا ارزهای  ریپل، اتريوم و دوج کوین را اضافه کنید ، بایستی از طریق نرم افزار لجرلايو مثلا  برنامه ترون را حذف كنيدو ارز جدید (مثلا اتريوم) را نصب و کنید و در آن ها هم مقداری موجودی واریز کنید. حالا اگر مثلا بخواهید مقداری تتر را به آدرس ولت دیگری منتقل کنید بایستی دوباره اپ ترون را  نصب کرده تا بتوانید دوباره تتر را مدیریت کنید.

اگرچه اين راحتترين شيوه نيست، اما اين امكان را داريد كه بيشمار ارز را در لجر نانو اس نگهداري كنيد!

اگر لازم هست كه هميشه و به سرعت به ارزهاي زيادي دسترسي داشته باشيد، بهترين راه حل لجر نانو ايكس است.

اميدوارم با خواندن اين مقاله بتوانيد با اطلاعات عميق تر و دقيق تر كيف پول لجر مناسب خود را انتخاب كنيد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اشتراک در خبرنامه لجرنانو

جدیدترین اخبار لجر را با ما دنبال کنید

گشت و گذار در دنیای Ledger

میخواهید در دنیای کریپتوکارنسی موفق باشید؟

با آکادمی ما همراه شوید