ردکردن این

آنچه باید قبل از خرید اولین رمزارز خود بدانید

آنچه باید قبل از خرید اولین رمزارز خود بدانید

تمام چیزهایی که قبل از خرید رمز ارز باید بدانید

وقتی می خواهید سرمایه گذاری کنید یا رمزارز خود را معامله کنید ، موارد زیادی وجود دارد که باید در ابتدا به آنها توجه کرد. در مقاله زیر چند نکته وجود دارد که می تواند قبل از خرید رمزارز به شما کمک کند.

کیف پول مناسبی انتخاب کنید

یکی از اولین و مهمترین مواردی که باید به آن اهمیت دهید نحوه ذخیره دارایی های دیجیتالی خود است. کیف پول رمزارز در واقع فقط یک جفت کلید رمزنگاری شده ، متشکل از یک کلید عمومی (که می توانید آن را برای دیگران فاش کنید تا بتوانند برای شما وجه ارسال کنند) و یک کلید خصوصی (که برای دسترسی به وجوه شما مورد نیاز است) می باشد.

کلید خصوصی و عبارت بازیابی

ذخیره رمز ارز به این معنی است که شما – و فقط شما – کلید خصوصی را در اختیار دارید. البته شما همیشه می توانید دارایی های دیجیتالی خود را حفظ کنید ، مثلاً آنها را در پلت فرمی که دارایی ها را از آن خریداری کرده اید نگه دارید. اما در این صورت شما باید به متولی اعتماد کنید تا از پول هایتان به خوبی مراقبت کند ، که اغلب آنها این کار را نمی کنند. در گذشته صرافی های زیادی به دلیل هک و یا ورشکستگی سرمایه مشتری خود را از دست داده اند.

درواقع بهتر است همان ابتدا با ذخیره سازی دارایی های دیجیتالی در کیف پول خود آشنا شوید. همیشه به یاد داشته باشید که اگر کلید خصوصی را گم کنید ، دیگر نمی توانید به بودجه خود دسترسی پیدا کنید، به این معنی که به احتمال زیاد برای همیشه از دست می رود. اگر شخص دیگری از کلید خصوصی شما اطلاع پیدا کند، می تواند سرمایه شما را بدزدد. بنابراین همیشه کلید خصوصی خود را مخفی و ایمن نگه دارید.

چیزی که شما برای بازیابی کلید خصوصی خود در هر نوع کیف پولی استفاده خواهید کرد عبارت بذر mnemonic است که از تعدادی (معمولاً 12 یا بیشتر) کلمات ساده انگلیسی تشکیل شده است. برای حفاظت در برابر هکرها، این کلمات را به هیچ وجه به صورت دیجیتالی ذخیره نکنید. همچنین هرگز کلید خصوصی یا عبارت مربوط به آن را با کسی به اشتراک نگذارید ، مگر اینکه بخواهید به او اجازه دسترسی به پول خود را بدهید.

شما به عنوان شروع می توانید به راحتی عبارت بذر را روی یک برگ کاغذ بنویسید و آن را در محلی ذخیره کنید که در صورت لزوم دوباره بتوانید پیدا کنید. انواع کیف پول های فلزی نیز موجود است. این کیف پول ها به شما امکان می دهد عبارت بذر خود را حک کنید تا در برابر آتش و آب مقاوم باشد.

انواع کیف پول

کیف پول ها درشیوه ی ذخیره کلید خصوصی با هم تفاوت دارند. در کیف پول های سخت افزاری ، اطلاعات در دستگاه های آفلاین که به اینترنت متصل نیستند ذخیره می شوند. به این ترتیب آنها در برابر حملات سایبری مقاومند. در مدت زمانی چاپ ساده کلید عمومی و خصوصی و ایجاد کیف پول کاغذی کاملاً معمول بود اما با ظهور کیف پول های سخت افزاری ارزان قیمت مانند سری Ledger Nano این روش تقریباً کاملاً محو شده است. کیف پول های سخت افزاری دستگاه های کوچک USB هستند که می توانند معاملات را امضا کرده و معاملات امضا شده را به رایانه متصل به اینترنت منتقل کنند. بنابراین کلید خصوصی هرگز از دستگاه خارج نمی شود.

در مقابل ، کیف پول های نرم افزاری محصولاتی هستند که روی دستگاه متصل به اینترنت مانند گوشی موبایل کار می کنند. این کیف پول ها به خاطر کاربری بهتر معمولا به صورت اپلیکیشن ارائه می شوند. با این حال ، کیف پول های نرم افزاری به دلیل اتصال به اینترنت در معرض حملات سایبری هستند. برای سرمایه گذاران نهادی و موسسات مالی اکنون راه حل هایی مانند Ledger Vault ارائه شده که بهترین های این دو جهان (سخت افزاری و نرم افزاری) را ارائه می دهد.

متولیان و مبادلات

همانطور که قبلا ذکر شد ، شما همچنین می توانید رمز ارزهای خود را با ذخیره سازی آنها در یک صرافی متمرکز محافظت کنید . این موضوع بسیار بحث برانگیز است، زیرا با ایده عدم تمرکز مغایرت دارد. همچنین هک در برابر مبادلات و ورشکستگی یک اتفاق معمول در گذشته بوده است.

با این حال متولیان در حفظ امنیت دارایی کاربران خود روز به روز بهتر می شوند. به همین دلیل برخی صرافی ها تصمیم می گیرند به جای اینکه خود کلیدهای شخصی کاربرانشان را ذخیره کنند ، با یک متولی سوم شخص همکاری کنند.

شما با دانستن بعضی ویژگی ها می توانید یک متولی قابل اعتماد را شناسایی کنید. آنها باید تمام ، یا حداقل اکثریت بودجه کاربران را در کیف پولهای سخت افزاری ذخیره کنند یا بهتر از آن ، از سیستمی مانند Ledger Vault استفاده کنند. همینطور اگر صرافی بیمه ای در برابر هکرها داشته باشد می تواند مفید باشد. متولیان حتما باید مطابق با قوانین حوزه قضایی خود پیش بروند (مانند انجام بررسی های KYC / AML ) .

چه این که تصمیم بگیرید کوین های خود را در صرافی نگه دارید یا پیش خودتان، باید مطمئن شوید که برای خرید و معامله رمزارز خود یک راه حل قابل اعتماد انتخاب کرده اید. همچنین شما باید نرخ کارمزد مبادلات ، به ویژه معاملات فیات به رمزارز را مقایسه کنید.

فراموش نکنید که شما باید رمز عبور صرافی را مخفی نگه دارید. کارمندان صرافی هرگز از شما رمز عبورنخواهند خواست. همچنین مراقب فیشینگ باشید. هنگام وارد کردن رمز ورود خود ، همیشه بررسی کنید که در وب سایت رسمی صرافی قرار دارید. گام مهم دیگر در جهت امنیت، فعال سازی احراز هویت دو عاملی (2FA)است. برخی از مبادلات حتی 2FAرا اجباری می کنند که راه خوبی برای حفاظت سرمایه رمزارز شما است. بنابراین مطمئن شوید که 2FAبرای همه اقدامات حیاتی ایمنی فعال است.

چیزهای فراتر از بیت کوین نیز وجود دارند


بیت کوین اولین و شناخته شده ترین رمزارز است ، اما تنها رمزارز موجود نیست. در طول این سال ها تعداد بیشماری به اصطلاح آلت کوین ظهور کرده است. برخی از آنها به سادگی با کپی کردن تاریخ معاملات بیت کوین به وجود آمدند و دیگران روش های مختلفی را برای توزیع کوین ها امتحان کرده اند. بسیاری از این آلت کوین ها به عنوان یک روش پرداخت استفاده نمی شوند ، بلکه به عنوان توکن سودمندی عمل می کنند که عملکرد آنها در یک شبکه بلاکچین است. (در صورتی که عملکرد کوین یا توکن مورد نظر خود را نمی دانید از خرید آن صرف نظر کنید.)

شما می توانید رمزارز خود را در سیستم عامل های مالی غیرمتمرکز (DeFi)نیز سرمایه گذاری کنید. آنها می توانند سود یا بهره ای را که در زمان واقعی پرداخت می شود برای شما به دست آورند. این شیوه همچنین با سکه های باثبات مانند Tether (USDT)که معمولاً به ارزش یک دلار آمریکا متصل هستند نیز کار می کند. به این ترتیب هم می توانید از نوسان رمزارزها جلوگیری کنید هم سودی کسب کنید که به طور قابل توجهی بالاتر از نرخ بهره در بیشتر بانک ها است. به خاطر داشته باشید که سیستم عامل های DeFi از قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز تشکیل شده اند که می توانند هک شوند. در این صورت ، هیچ کس نمی تواند مسئول از دست دادن وجوه شما باشد. بنابراین شما باید تحقیقات خود را انجام دهید تا بتوانید یک بستر DeFi بی خطر برای استفاده پیدا کنید.

همیشه به خاطر داشته باشید که باید آگاهانه انتخاب کنید که در چه زمانی و به چه قیمتی خرید خود را انجام می دهید. حتما قبل از ورود به بازی تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید که بیت کوین یا دیگر رمزارزهای شما یا با یک متولی قابل اعتماد یا در کیف پول رمزارز امن خود ، ایمن است.

این کلیت مواردی است که شما باید قبل از خرید رمزارز برای اولین بار بدانید. امیدواریم که این مراحل را دنبال کنید.

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اشتراک در خبرنامه لجرنانو

جدیدترین اخبار لجر را با ما دنبال کنید

گشت و گذار در دنیای Ledger

میخواهید در دنیای کریپتوکارنسی موفق باشید؟

با آکادمی ما همراه شوید